Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
tarafından finanse edilmektedir.

Çelik Kaynakçısı Alanında Mesleğinizi BelgeleyinYFM Personel Sınav ve Belgelendirme Merkezi, MTSO çatısı altında faaliyet gösteren, TÜRKAK tarafından akredite, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarındandır.

Merkezimiz, Çelik Kaynakçısı (Seviye 3) alanında mesleki yeterlilik sınavları ve belgelendirme faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

* 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa göre yetkilendirilmiş sınav ve belgelendirme kuruluşlarının gerçekleştireceği sınavlarda başarılı olan kişilerin 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun Ek 3 üncü maddesi uyarınca sınav ücretlerinin işsizlik sigortası fonundan karşılanması Bakanlar Kurulu’nca 14/5/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır. Söz konusu karar 20 Haziran 2015 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda, belge zorunluluğu olan Çelik Kaynakçısı (Seviye 3) Ulusal Yeterlilik alanında, mesleğini belgelendirmek isteyen adaylar, YFM Sınav ve Belgelendirme Merkezi ile iletişime geçmelidir. 

İşsizlik Sigortası Fonu MYK Ücret İadesi Teşvikinden Yararlanmak İçin Son Tarih: 31 Aralık 2021.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru:
03242389500 - 297 / kobi@mtso.org.tr
www.mtso.org.tr

 


Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinden yalnızca YFM Belgelendirme sorumludur ve bu içerik
hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.